Restaurang & dagligvaruhandel

Högklassiga ren- och viltprodukter för detaljhandeln, HoReCa och industrins behov

Företagsförsäljning

Rovaniemi
, Finland
PL 8176 / Ahjotie 9

96101 Rovaniemi

Vantaa, Finland
Teknobulevardi 3

00380 Helsinki

Försäljning, kundservice & marknadsföring

E-postadresser är i formatet förnamn.efternamn@lapinliha.fi

Petri Huhta

Sales Director
petri.huhta@lapinliha.fi

+358 (0)40 500 2633

Kari Hiltunen

Key Account Manager, Finland
kari.hiltunen@lapinliha.fi

+358 (0)400 438 661

Anni Suomäki

Sales & Customer Service
tilaukset@lapinliha.fi

+358 (0)400 255 200

Reetta Hautaniemi

Sales & Marketing
tilaukset@lapinliha.fi

+358 (0)400 255 200

Administration

Henri Toppala

CEO
henri.toppala@lapinliha.fi

+358 (0)40 513 9828

Kalle Huhtamella

Supply Chain Director
kalle.huhtamella@lapinliha.fi

+358 (0)400 248 053

Tarja Vartiala

Office Manager
tarja.vartiala@lapinliha.fi

+358 (0)40 133 5531

Matti Uurtamo

Finance Manager
matti.uurtamo@lapinliha.fi

+358 (0)40 726 0452